درمان اختلالات دست و شانه و درمان گزگز انگشتان دست در کلینیک ارتوپدی و و توسط فوق تخصص ارتوپد دست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شما می توانید با مرکز ارتوپدی نسخه که یک کلینیک درد و فوق تخصص ارتوپدی در تهران میباشد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان مرکز ارتوپدی استفاده کنید و در صورت لزوم به پزشک فوق تخصص ارتوپد و یا دکتر فوق تخصص جراحی دست و یا حتی دکتر متخصص طب فیزیکی و توان بخشی ارجاع داده شوید.

 

 

  معرفی کلینیک فوق تخصص ارتوپد در تهران یا همان مرکز فوق تخصص ارتوپد دست درد در تهران

کلینیک ارتوپدی دست و شانه  با رویکرد مشاوره، غربالگری، معاینه، درمان و توان‌بخشی بیماران مبتلا به درد دست و یا بی حسی، گزگز انگشتان دست با استفاده از پزشک فوق تخصص ارتوپد در تهران و دکتر فوق تخصص جراحی دست به تشخیص و درمان بیماری‌های دست، بازو و شانه بیماران می‌پردازد. البته همه مشکلات و اختلالات دست برای درمان نیاز به عمل جراحی ندارند وفوق تخصص ارتوپدی در اغلب موارد درمان‌های غیرجراحی برای مشکلات و درد دست مانند دارو، اسپلینت، درمان با تزریق را تجویز می‌کند.

 

علل شایع و علائم درد مفصل شانه

پیچ‌خوردگی و یا جداشدگی شانه:

 درد و مفصل شانه زمانی اتفاق می‌افتد که رباط‌ها به صورت جزئی یا کلی پاره شده و از استخوان جدا شده باشند. از علل شایع این نوع درد دست و شانه می‌توان به زمین خوردن و ضربه‌ی مستقیم به قسمت جلو و یا بالای شانه اشاره کرد. از علائم این عارضه می‌توان بدشکلی و شانه درد و بی حسی دست را نام برد که حتما باید توسط پزشک متخصص دست یا پزشک فوق تخصص ارتوپد، این علائم و درمان بی حسی دست پیگیری شود.

بی‌ثباتی و دررفتگی شانه:

زمانی اتفاق می‌افتد که عضلات و رباط‌های شانه، در اثر فعالیت‌های ورزشی، زمین خوردن بر روی دست باز و یا پیچ‌خوردگی شدید، بیش‌ازحد تحمل خود کشیده شده و یا پاره شوند. از علائم این عارضه می‌توان به درد دست و یا ضعف دست , گزگز و همچنین احساس لقی اشاره کرد و تمامیه این علائم و همچنین درمان گزگز انگشتان نیز باید توسط پزشک فوق تخصص دست پیگیری شود.

تاندونیت شانه:

به معنی التهاب تاندون‌های روتاتور کاف بوده و ممکن است در اثر فعالیت‌های تکراری که در بالای سر انجام می‌شوند (مانند پرتاب توپ) ایجاد شود. تاندون‌های ملتهب شده، ممکن است در بین استخوان‌های کتف گیر افتاده – سندرم قفل شانه – و باعث پاره شدن روتاتور کاف شوند و درد دست شود.

آماس کیسه‌های مفصلی:

زمانی اتفاق می‌افتد که تاندونیت و سندرم قفل شانه، باعث بروز التهاب در کیسه‌های مفصلی محافظ شانه شوند و درد دست ظاهر میشود

آسیب روتاتور کاف:

به پارگی و یا جدا شدن یک یا چند تاندون شانه می‌گویند که در سنین میان‌سالی تا اوایل بزرگ‌سالی بیشترین رواج را دارد. از علائم این عارضه می‌توان به درد دست، مشکل در بالا بردن دست و ناراحتی به هنگام خوابیدن بر روی شانه‌ی آسیب‌دیده اشاره کرد.

شانه‌ی منجمد یا کپسولیت چسبنده:

عارضه‌ای است که در طی آن نمی‌توان شانه را حرکت داد. در طی این عارضه، کپسول شانه ضخیم و سفت شده و همچنین ممکن است مایع سینوویال در درون مفصل کمتر از حالت عادی وجود داشته باشد. اگر پس از انجام عمل جراحی توسط دکتر فوق تخصص جراحی دست و یا پزشک فوق تخصص ارتوپد یا همچنین وارد شدن آسیب، شانه بدون حرکت باقی بماند، ممکن است عارضه تشدید شود. و باعث درد دست شود.

استئوآرتریت:

یک بیماری مزمن تخریبی بوده که در طی آن غضروف و غشای مفصل تخریب شده و باعث درد دست و گرفتگی به هنگام حرکت کردن استخوان‌ها بر روی یکدیگر می‌گردد. استئوآرتریت معمولاً در افراد بالای ۵۰ سال رخ داده و در افرادی که سابقه‌ی خانوادگی این بیماری را دارند، بیشتر دیده می‌شود.و بهتر است افراد متعد به این بیماری هر ساله توسط دکتر فوق تخصص دست یا همان فوق تخصص ارتوپد دست چکاب شوند.

 

تشخیص درد شانه:

علت درد شانه را می‌توان توسط متخصص ارتوپد ویا دکتر فوق تخصص دست تشخیص داد و همچنین بهترین روش‌های تشخیصی درد دست با تجهیزات پزشکی مانند عکس‌برداری با اشعه‌ی ایکس (به وسیله‌ی آن می‌توان نگاه نزدیکی به استخوان‌ها و مفاصل شانه داشت)، اسکن فراصوت، اسکن ام آر آی (به وسیله‌ی آن می‌توان به کیفیت بافت‌های درونی شانه مانند ماهیچه‌ها پی برد) و الکترومایوگرام را میتوان در کلینیک درد در تهران و کلینیک فوق تخصص ارتوپد انجام داد و به وسیله‌ی آن ها صدمات عصبی را به شکل تخصصی تشخیص داد.

درد دست:

چه وقت به فوق تخصص ارتوپدی و یا دکتر فوق تخصص جراحی دست مراجعه کنیم؟

– درد دست بیش از دو روز است که ادامه دارد

– درد دست با کار یا ورزش بدتر می‌شود. – دست گرفتار درد حس ندارد.

– دست تغییر شکل داده یا ورم کرده است.

– دست را نمی‌‌توان دراز کرد

– درد دست همراه با درد قفسهٔ سینه یا تنگی ممکن است علامت حملهٔ قلبی باشد. در این‌صورت یک فوریت پزشکی است.و نیازی برای پیدا کردن دکتر فوق تخصص دست در درجه اول نمی باشد.

 

درمان درد دست:

درمان درد دست بستگی به محل و شدت آسیب‌دیدگی دارد. ولی در اینجا چند مورد یادآوری می‌شود. دست را راحت بگذارید. اگر درد دست شدید نیست و تغییری در آن مشاهده نمی‌شود، آسان‌ترین درمان، یعنی استراحت، را انجام دهید. چند روز دستتان را از انجام فعالیت معاف کنید.

کار دست را کم کنید. اگر استراحت مطلق برای دستتان امکان ندارد و باید کار کند، مقدار فعالیتش را نصف کنید و در فاصلهٔ آن چند بار به آن استراحت دهید. کار کردن افراد تا حدی که فعالیت آنها باعث ایجاد درد دست نشود اشکالی ندارد، اما کارکردن آنها با درد زیاد غیر عاقلانه است. درد دست یک علامت هشداردهنده است. دست را بالا بگیرید. در هنگام استراحت، دست را تا حد سینه بالا بیاورید. مثلاً وقتی دراز کشیده‌اید، آن را روی یک یا دو بالش نرم بگذارید.

دست را خنک کنید. یک قطعه یخ را بر روی ناحیهٔ دردناک بمالید تا پوست نسبت به آن بی‌حس شود، البته نه بیشتر از چهار دقیقه. مواظب باشید رنگ دست سفید یا آبی نشود. یا یک بستهٔ شیمیائی آمادهٔ ”خنک‌کننده سریع“ را در یک حوله پیچیده و آن را تا ۲۰ دقیقه بر روی دست بگذارید. هر ۱۰ دقیقه یک‌بار پوست را کنترل کنید. مسکن بخورید. در صورت لزوم، از داروهای ضددرد مجاز، با رعایت دستورات آن، استفاده کنید. با ادامه پیدا کردن درد دست به دکتر ارتوپد یا فوق تخصص ارتوپد اطلاع دست دهید. اگر با همهٔ این کارها هنوز درد دارید، به دکتر فوق تخصص جراحی دست یا دکتر متخصص طب فیزیکی و توان بخشی اطلاع دهید. درمان‌های بیشتر ممکن است شامل استفاده از کورتیزون برای کاهش ورم، گچ گرفتن، و در موارد شدیدتر انجام عمل جراحی توسط دکتر فوق تخصص جراح دست در کلینیک ارتوپدی برای تصحیح اختلال درونی بدن باشد.

 

خدمات درمانی برای درد دست:

کلینیک ارتوپدی نسخه که شامل کلینیک درد و کلینیک فوق تخصص ارتوپد دست، یک تیم درمانی کامل شامل  دکتر فوق تخصص دست، پزشک فوق تخصص ارتوپد ودکتر متخصص طب فیزیکی و توان بخشی که به‌طور تخصصی به غربالگری، تشخیص و درمان بیماری‌ها، اختلالات و آسیب‌های دست شما می‌پردازند و در‌صورت نیاز، آزمایشات بیوشیمیایی و عکسبرداری‌های لازم و انواع اسکن‌ها را تجویز‌ می‌کنند. بعد از تشخیص بیماری و تعیین شدت و میزان پیشرفتگی آن، بیماران بر اساس درمان‌های مورد نیاز به کلینیک ارتوپدی و یا کلینیک درد در تهران ارجاع داده می‌شوند. دستورالعمل درمانی بیماران مبتلا به درد دست می‌تواند طیفی از دارودرمانی، توصیه‌های مورد نیاز برای تغییر و اصلاح سبک زندگی تجویز فعالیت مناسب ورزشی و حرکت درمانی، به‌کارگیری، تزریق کورتیکواستروئید، پی آر پی و... در موضع و یا جراحی و سایر درمان‌ها بنابر تشخیص فوق تخصص مچ دست در تهران و فوق تخصص ارتوپد در تهران باشد.

 

امکانات کلینیک فوق تخصص ارتوپد و کلینیک درد در تهران

مرکز ارتوپدی و کلینیک فوق تخصص دست در تهران برای فراهم کردن بیشترین امکانات درمانی مورد نیاز بیماران خود کلینیک‌های تخصصی متعددی از جمله کلینیک درد، کلینیک طب فیزیکی و توان بخشی،کلینیک فوق تخصص ارتوپد دست، کلینیک جراحی، ترمیم زخم، ارتوپدی فنی، پزشکی ورزشی و اطفال را در مجموعه خود راه‌اندازی کرده است تا به درمان هرچه مطلوب‌تر بیماران مبتلا به درد دست منجر شود.

ضمن اینکه بیماران در مرکز ارتوپدی و پزشکی درمانی نسخه در طول روند درمان می‌توانند از خدمات درمانی ویژه مثل کاردرمانی، ورزش‌درمانی، فیزیوتراپی و آب‌درمانی این مرکز نیز طبق صلاح دید فوق تخصص ارتوپدی تهران بهره‌مند شوند.

 

پرسش و پاسخهای متداول

 • برای رزرو نوبت و مشاوره با پزشک چه کار باید کرد؟

  شما می توانید با شماره تلفن 02143682 به منظور مشاوره با کارشناسان درمان تماس حاصل نمایید و همکاران ما راهنمایی لازم برای تعیین وقت ملاقات با پزشک را به شما خواهند داد
 • چه نوع بیمه ها طرف قرارداد این مرکز میباشند؟

  در حال حاضر تمامی هزینه های پرداخت شده در دفترچه بیمه شما ثبت و قبض خدمات به منظور ارایه به بیمه تکمیلی ارایه خواهد شد
 • ایا خدمات خاص مخصوص کودکان در آن مرکز وجود دارد؟

  بله، خدمات تخصصی تشخیصی برای معاینه اختلالات پا و مچ و همچنین زانو و ستون فقرات کودکان در مرکز اراِِیه و درمان های لازم انجام خواهد شد
 • آیا در صورت نیاز اقدامات جراحی هم در مرکز انجام می شود؟

  اقدامات کمتر تهاجمی الگوی اصلی درمان توسط تیم پزشکی ما است، اما در صورت نیاز به جراحی بیمار به بیمارستان ارجاع و اقدامات لازم توسط پزشک معالج آنجا انجام خواهد شد

مونا حیدرآبادی
از زحمات بیدریغ تیم مرکز ارتوپدی که با مشکلات موجود ارتباط خود را با مراکز خارجی جهت انجام درمانها برقرار داشته اند سپاسگزارم پسر من خیلی بهتر شد.
مونا حیدرآبادی - داروساز
مهدیا اسدی
- من و اقعا از سیستم مشاوره و ارائه اطلاعات دقیقی که چه به صورت تلفنی و چه در وب سایت و اینستا و تلگرام داشتند خوشحال شدم که چقدر خوب است که در تمام مراکز درمانی کشور ما از روش مرکز ارتوپدی الگوبرداری شود.
مهدیا اسدی - پرستار
هادی تاج علی
من برای مشکل پادرد پدرم به این مرکز مراجعه کردم و از خدمات تخصصی که در مرکز ارتوپدی دریافت کردم خوشبختانه بعد از سال ها تونستیم درمان قطعی برای مشکل پادرد پدرم پیدا کنیم،ممنون از شما
هادی تاج علی - مراجعه کننده مرکز

برای چه نوع مشکلاتی باید به پزشک ارتوپد مراجعه کنیم؟

دیسک کمر اگرچه یکی از دلایل اصلی کمردرد است و همه مردم از ابتلا به آن هراس دارند ولی هر کمردردی دیسک کمر نیست که البته تشخیص این موضوع به عهده پزشک متخصص درد کمر و دکتر متخصص ارتوپد یا متخصص ستون فقرات است.یک تیم کامل درمانی در کلینیک فوق تخصص ستون فقرات در تهران ، با در اختیار داشتن جدیدترین
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
بیماری دیسک کمر یا به صورت علمی‌تر فتق دیسک بین‌مهره‌ای، یکی از عوارض نسبتا شایع ستون فقرات است که در اثر بیرون‌زدگی مایع داخلی دیسک از حلقه‌ خارجی آن و فتق دیسک بین‌مهره‌ای به وجود می‌آید و افراد مبتلا را دچار مشکل می‌کند. کلینیک فوق تخصص دیسک کمر نسخه متشکل از کلینیک کمر درد ، کلینیک ارتوپدی و
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
سرخوردگی مهره کمر (اسپوندیلولیستزیس) یکی از عارضه‌های ستون فقرات است و با اثر بر مهره‌های کمری ستون فقرات باعث می‌شود یکی از مهره‌های کمری روی مهره پایینی به سمت جلو بلغزد. کلینیک فوق تخصص ستون فقرات نسخه از بهترین کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران میباشد که با بهره گیری از بهترین متخصص کمر درد
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
سیاتیک عبارت است از درد، سوزن سوزن شدن و یا بی حسی ناشی از تحریک ریشه عصب هایی که به سیاتیک منتهی می شوند. در صورت وجود هر یک از این علائم بهتر است دکتر متخصص کمر یا دکتر متخصص ستون فیرات در تهران شمارا معاینه کند. عصب سیاتیک طولانی ترین عصب بدن انسان است که از ناحیه کمری آغاز و تا انتهای پا امتداد
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
اسپوندیلوز یا آرتروز ستون فقرات و یا به اصطلاح عامیانه‌ تر آرتروز کمر و آرتروز ستون فقرات، از شایع‌ترین دلایل کمر‌درد است و به دلیل تخریب مفاصل متصل‌کننده مهره‌ها ایجاد می‌شود. در این حالت غضروف آسیب‌پذیر شده و غشای سینوویال مفصل دچار التهاب می‌شود و ضخامت انتهاهای استخوان‌ها افزایش پیدا می‌کند.
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
گردن به‌دلیل ساختار ویژه‌ و تحرک مداوم آن، به‌طور مداوم در معرض آسیب‌ها و عوارض مختلف است. مرکز ارتوپدی و کلینیک درد نسخه، به‌عنوان بزرگترین مرکز تخصصی بیماری‌های گردن و متخصص ستون فقرات با بهره‌گیری از دانش بهترین دکتر های ارتوپد، دکتر فوق تخصص گردن و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور،
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
 قوز کمر و پشت یا همان کیفوزپشتی یک اختلال ستون فقرات است که در آن وجود انحنای غیر طبیعی در ستون مهره ها موجب خمیدگی بالای کمر می شود. برای درمان کیفوز پشتی باید به دکتر فوق تخصص ستون فقرات یا دکتر فوق تخصص ارتوپدی مراجعه کنید. کلینیک فوق تخصص ارتوپدی نسخه متشکل از بهترین متخصص
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
گودی کمر که با نام لوردوزیس نیز شناخته می شود، عارضه‌ای است که ارتباط مستقیم با سبک زندگی دارد و معمولا بر اثر رفتارهای غلط حرکتی ایجاد می‌شود. کلینیک فوق تخصص ستون فقرات نسخه متشکل از بهترین دکتر های ارتوپد و متخصص ستون فقرات در تهران اماده خدمت رسانی به شما عزیزان و درمان گودی کمر و درد کمر با
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
کانال نخاع و فضای درون‌مهره‌ای ممکن است به دلایل مختلف تنگ شود. در نتیجه این تنگ‌شدگی، به ریشه‌های عصبی فشار وارد می‌شود که این فشردگی در هر قسمت از ستون فقرات می‌تواند باعث درد و ناراحتی فرد شود. مرکز ارتوپدی نسخه که یک کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران میباشد با پزشکان متخصص ستون فقرات، دکتر
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
درد دنبالچه یکی از دردهای نسبتا شایع ستون فقرات است که درد آن از انتهای ستون فقرات به استخوان خاجی و بین پاها انتشار پیدا می‌کند. شیوع درد دنبالچه در زنان بیش از مردان است که دلیل عمده آن تفاوت در شکل استخوان‌بندی لگن بین زنان و مردان است. اگر دچار درد دنبالچه هستید، با مرکز ارتوپدی و کلینیک درد در
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
اسکولیوز یا کجی ستون فقرات نوعی ناهنجاری است. در این عارضه ابتدا انحنای ستون فقرات به شکل کمان باز تغییر شکل می‌دهد و درصورتی که اقدامات مناسب پیشگیری‌کننده ارتوپدی توسط متخصص ستون فقرات انجام نگیرد ستون فقرات برای ایجاد تعادل کم‌کم به شکل اس لاتین در خواهد آمد. مرکز ارتوپدی نسخه دارای یک کلینیک
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت
زانودرد یا آرتروز (استئوآرتریت) که بر اثر از بین رفتن لایه غضروفی مفاصل ایجاد می‌شود.کلینیک فوق تخصص ارتوپدی نسخه مجهز ترین کلینیک پا در تهران است که متشکل از دکتر فوق تخصص زانو ،متخصص درد و دکتر فوق تخصص ارتوپد میباشد و بالاترین سطح درمان قطعی زانو درد را ارائه می دهد. زانو درد یک بیماری پیشرونده
آذر 05, 1398. توسط نویسنده سایت

نظرات و رضایتمندی مراجعین مرکز

بالا