گشیدگی های فلکسور هیپ: علائم و درمان

کشیدگی های خم کننده ران اغلب به سادگی «بیش از حد» ایجاد می شود. در حالی که این نوع آسیب معمولاً جدی نیست، می تواند بسیار دردناک باشد و فعالیت و تحرک شما را محدود کند. دانستن کشیدگی فلکسور لگن چیست و علل آن می تواند به شما کمک کند تا از آسیب جلوگیری کنید و زندگی سالم و بدون درد داشته باشید.

فلکسورهای هیپ چیست؟

فلکسورهای لگن بافت ماهیچه ای انعطاف پذیری هستند که بالای استخوان ران را به کمر، باسن و کشاله ران متصل می کند. کار اصلی فلکسورهای لگن شما این است که زانوها را به سمت قفسه سینه ببرید و از ناحیه کمر خم شوند. در صورت استفاده بیش از حد، کشش بیش از حد، یا مجبور به افزایش بیش از حد، آسیب می تواند رخ دهد و تحرک را کاهش دهد.

ورزشکارانی که از فلکسورهای لگن در ورزش خود استفاده می کنند بیشتر در معرض این نوع آسیب هستند. فعالیت هایی مانند رقص، هنرهای رزمی و دویدن، خم کننده های لگن را تحت بیشترین فشار قرار می دهد. با این حال، کارهایی که هر روز انجام می‌دهید - مانند ساعت‌ها نشستن مقابل کامپیوتر - می‌تواند خم‌کننده‌های لگن شما را ضعیف و سفت کند و آن‌ها را بیشتر در معرض آسیب قرار دهد

111

کشیدگی فلکسور هیپ چه احساسی دارد؟

علامت اولیه کشیدگی فلکسور هیپ درد در جلوی مفصل ران است. با این حال، بسیاری از علائم دیگر در ارتباط با این آسیب وجود دارد. این شامل:

  • دردی که به طور ناگهانی ایجاد می شود
  • افزایش درد هنگام بلند کردن ران به سمت قفسه سینه
  • درد هنگام کشش عضلات ران
  • اسپاسم عضلانی در ناحیه ران یا لگن
  • تورم یا کبودی در ناحیه لگن یا ران شما
  • حساسیت به لمس در جلوی لگن
  • اگرچه اینها تنها علائم کشیدگی فلکسور لگن نیستند. همچنین ممکن است هنگام دویدن یا راه رفتن احساس درد کنید.

نحوه درمان کشیدگی فلکسور هیپ:

بسیاری از بیماران می توانند فشار خم کننده لگن خود را با درمان های خانگی درمان کنند. درمان های محافظه کارانه عبارتند از:

6722

استراحت:

متخصص لگن به شما توصیه می کند که در صورت کشیدگی فلکسور لگن به عضلات آسیب دیده استراحت دهید. آنها همچنین ممکن است به شما پیشنهاد کنند که فعالیت های عادی خود را تغییر دهید تا از کشش بیش از حد عضله جلوگیری کنید. به عنوان مثال، به جای دوچرخه سواری، شنا را امتحان کنید.

درمانهای خانگی:

اکثر سویه های فلکسور لگن را می توان بدون نیاز به داروهای تجویزی یا درمان های تهاجمی تر درمان کرد. می توانید یک کیسه یخ را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. یا کیسه های یخ جایگزین با کاربرد گرمای مرطوب که 72 ساعت پس از آسیب اولیه شروع می شود. همچنین ممکن است پزشک مصرف مسکن‌های بدون نسخه مانند تایلنول، ادویل یا موترین را پیشنهاد کند.

ورزش:

حرکات کششی می تواند به کاهش احتمال آسیب در آینده و همچنین به حداقل رساندن تنش عضلات فلکسور لگن کمک کند. حرکات کششی مانند حالت کبوتر و پروانه نشسته را امتحان کنید، اما مطمئن شوید که خیلی به خود فشار نمی آورید - این کشش ها باید ملایم باشند.

d2dce5fae59e418e8e4129d4bc9c69f0

در موارد شدید:

اگر کشیدگی فلکسور مفصل ران شما شدید باشد، متخصص لگن شما یک رادیوگرافی، ام آر آی یا سی تی اسکن را برای ارزیابی اینکه آیا آسیب بیشتری رخ داده است توصیه می کند. اگر آسیب گسترده باشد، ممکن است برای ترمیم عضله پاره شده نیاز به جراحی باشد.

در کلینیک نسخه، ما طیف گسترده‌ای از گزینه‌های درمان کشیدگی فلکسور لگن، مراقبت دلسوزانه، و تخصص فنی را ارائه می‌دهیم که تنها در یک مطب با برخی از متخصصان برتر لگن در این زمینه یافت می‌شود. ما جدیدترین روش‌های پیشرفته را ارائه می‌کنیم که به ما امکان می‌دهد نتایج بهتر و در برخی موارد زمان بهبودی سریع‌تری ارائه دهیم.

دانستن علل رایج کشیدگی فلکسور لگن می تواند به شما کمک کند تا علائم خود را قبل از بدتر شدن برطرف کنید. اگر متوجه درد یا آسیب شدید حتما به پزشک مراجعه کنید

نظرات و رضایتمندی مراجعین مرکز

بالا