یک فیزیوتراپیست چه کار می کند وقتی با آسیبی که استخوان ها، ماهیچه ها یا مفاصل را درگیر می کند سر و کار دارید، اولین متخصصان مراقبت های بهداشتی که احتمالاً به ذهن می رسند جراحان ارتوپد یا پزشکان پزشکی ورزشی هستند. اینها پزشکانی هستند که ما اغلب زمانی که سیستم اسکلتی عضلانی است که نیاز به درمان دارد به آنها مراجعه می کنیم.

اما نوع دیگری از پزشک به نام فیزیاتر وجود دارد که به همان اندازه به مشکلات ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و مفاصل اختصاص دارد و ممکن است نقش مهمی در بهبودی شما پس از آسیب‌های ورزشی یا سایر مشکلات اسکلتی عضلانی داشته باشد.

پزشک متخصص طب فیزیکی چه کاری انجام می دهد؟

فیزیوتراپیست ها یا پزشکان توانبخشی، پزشکانی هستند که در طب فیزیکی غیر جراحی، به معنی درمان مشکلات اسکلتی- عضلانی، شامل عضلات، استخوان‌ها، مفاصل، تاندون‌ها، رباط‌ها و اعصاب، بدون استفاده از جراحی تخصص دارند. هدف نهایی آنها بازگرداندن عملکرد، تحرک و کیفیت زندگی شما است. آن‌ها آسیب‌ها و ناتوانی‌های فیزیکی را از طریق روش‌های مختلف، از نظارت بر داروها و برنامه‌های فیزیوتراپی گرفته تا آزمایش هدایت عصبی و الکترومیوگرافی، تشخیص و درمان می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند روش‌های کم تهاجمی را برای بازگرداندن تحرک و عملکرد انجام دهند، مانند تزریق‌های اپیدورال با هدایت فلوروسکوپی و تزریق‌های هدایت‌شونده اولتراسوند مفاصل، تاندون‌ها و رباط‌ها.

متخصصان طب فیزیکی بر روی درمان‌های کاملاً شخصی و جامع تمرکز می‌کنند، که فراتر از مراقبت‌هایی است که یک به یک به شما ارائه می‌دهند. در واقع، نقش یک فیزیوتراپست شامل هدایت کل تیم درمان و توانبخشی شما، از جمله فیزیوتراپیست، کاردرمانگر، و سایر پزشکان و متخصصان سلامت است.

یک متخصص طب فیزیکی چه شرایطی را درمان می کند؟

متخصصان طب فیزیکی طیف وسیعی از بیماری‌ها را درمان می‌کنند، از آسیب‌های ورزشی گرفته تا آسیب‌های نخاعی و بیمارانی که از سکته مغزی یا سوختگی‌های شدید رنج برده‌اند.

در مرکز فیزیاتری ما به طور خاص بر درمان غیرجراحی برای آسیب‌های ستون فقرات و ورزشی، همراه با سایر مشکلات اسکلتی عضلانی در طول زندگی بزرگسالان تمرکز دارد. برخی از شرایط و مناطقی که ما درمان می کنیم عبارتند از:

 • درد مفاصل حاد و مزمن
 • کمردرد حاد و مزمن
 • آسیب های دویدن و سایر آسیب های ورزشی
 • تاندونیت / تاندونوپاتی
 • بیماری های دژنراتیو مفصل مانند آرتروز
 • آرنج تنیس بازان، آرنج گلف باز، مشکلات روتاتور کاف و سایر آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد
 • گیر افتادن عصبی، مانند تونل کارپال یا سندرم تونل کوبیتال

fizio

یک متخصص طب فیزیکی چه نقشی در درمان و بهبودی من دارد؟

روش‌های متعددی وجود دارد که فیزیاتیست در درمان و بهبودی از آسیب‌ها یا اختلالات مرتبط با ورزش، اسکلتی- عضلانی و ستون فقرات نقش دارد. پس از یک ارزیابی جامع، یک متخصص طب فیزیکی یک برنامه درمانی سفارشی و غیرجراحی متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما ایجاد می کند. این اغلب شامل شناسایی و مدیریت برنامه های درمانی و/یا توانبخشی بیرونی مانند فیزیوتراپی و کاردرمانی می شود. همچنین شامل تجویز و نظارت بر داروها و وسایل حمایتی مانند ارتز، در صورت مفید بودن، می شود.

یک متخصص طب فیزیکی همچنین می‌تواند طیف وسیعی از روش‌های کم تهاجمی را انجام دهد که به تسکین درد و بازگرداندن عملکرد و تحرک کمک می‌کند - همه بدون نیاز به جراحی. این شامل درمان های غیر جراحی مانند:

 • تزریق مفصل و بورس
 • تزریق‌های هدایت‌شونده اولتراسوند تاندون‌ها و رباط‌ها
 • تزریق اپیدورال با فلوروسکوپی یا هدایت اشعه ایکس
 • تزریق مفصل فاست، بلوک شاخه داخلی و قطع عصب با فرکانس رادیویی برای کمردرد و گردن
 • تزریقات مفصل ساکروایلیاک
 • پرولوتراپی، پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) و سلول های بنیادی (کنسانتره آسپیرات مغز استخوان )
 • تزریق نقطه ماشه ای برای تسکین درد اسکلتی عضلانی

به دنبال یک پزشک متخصص طب فیزیکی در نیویورک هستید؟

زمانی که از آسیب ورزشی رنج می برید یا با یک بیماری ارتوپدی سر و کار دارید، یک متخصص فیزیاتر می تواند نقش مهمی در کمک به بازیابی عملکرد و تحرک شما داشته باشد. فیزیاتری بر طب فیزیکی و توانبخشی غیر جراحی تأکید دارد که برای شما و نیازهای منحصر به فرد شما شخصی سازی شده است.

اگر با یک عمل جراحی بالقوه برای یک مشکل اسکلتی عضلانی روبرو هستید، مشاوره با یک فیزیوتراپیست ممکن است ارزش بررسی را داشته باشد.

نظرات و رضایتمندی مراجعین مرکز

بالا