آیا کفش های طبی تاثیر دارند؟

امروزه استاده از کفش های طبی و ارتوپد فنی خیلی در بین افراد باب شده است و به خصوص استفاده ی انها برای کودکان توسط پزشکان تجویز میشود در این جا یک مقاله از مجله ی پا و تحقیقات مچ پا برای شما پیوست دادیم یک نمونه از تفاوت استفاده از کفش طبی و کفش های معمولی را لمس کنید.

کفش های طبی : تاثیر تناسب و راحتی

پیشینه :

ضایعات پوستی مرتبط با فشار روی انگشتان یکی از دلایل مهم ناراحتی است. بیشتر پا درد مربوط به کفش های نامناسب در قسمت جلویی پا و نواحی دیجیتال (قسمت جلویی انگشتان) رخ می دهد. درد با تناسب نامناسب کفش، کاهش حجم جلوی پنجه و همچنین کانتور و شکل کفش همراه بوده است. این کفش ها با رویه پارچه نئوپرن انعطاف پذیر طراحی شده اند که تصور می شود فشار روی جلوی پا را کاهش می دهد و ناراحتی ناشی از کفش های نامناسب را کاهش می دهد. هدف از این مطالعه بررسی تأثیر یک کفش طبی بر فشار دیجیتال پشتی و راحتی درک شده در مقایسه با کفش ترجیحی خود شرکت‌کننده بود.

مواد و روش ها:

30 شرکت کننده (18 زن، 12 مرد) راحتی درک شده خود را در حین پوشیدن هر مدل کفش با استفاده از مقیاس راحتی آنالوگ بصری نمره دادند. فشار دیجیتال پشتی و بین انگشتی با استفاده از سیستم فشار داخل کفش اندازه گیری شد. حسگرها بر روی نشانه های تشریحی از پیش تعیین شده روی ارقام قرار گرفتند. به شرکت کنندگان به طور تصادفی کفش آزمایشی و کفش خود اختصاص داده شد. پس از پوشیدن کفش، شرکت‌کنندگان در یک مسیر پیاده‌روی 6 متری راه رفتند و داده‌های فشار از هر حسگر جمع‌آوری و پردازش شد تا فشار اوج، زمان تا اوج فشار و زمان تماس به دست آید.

نتایج:

شرکت کنندگان کفش تست را با امتیاز راحتی بالاتری نسبت به کفش خودشان به دست آوردند. اوج فشار کلی، انتگرال زمان فشار و زمان تماس کاهش یافت، در حالی که زمان صرف شده برای رسیدن به اوج فشار در تمام نقاط شاخص آناتومیک در هنگام پوشیدن کفش تست افزایش یافت. تغییرات آماری معنی‌داری برای همه متغیرهای اندازه‌گیری شده مربوط به فشار روی مرز داخلی اولین مفصل متاتارسوفالانژیال مشاهده شد.

<
فیزیوتراپیست ها یا پزشکان توانبخشی، پزشکانی هستند که در طب فیزیکی غیر جراحی، به معنی درمان مشکلات اسکلتی- عضلانی، شامل عضلات، استخوان‌ها، مفاصل، تاندون‌ها، رباط‌ها و اعصاب، بدون استفاده از جراحی تخصص دارند.

پزشک متخصص طب فیزیکی چه کاری انجام می دهد ؟

یک فیزیوتراپیست چه کار می کند وقتی با آسیبی که استخوان ها، ماهیچه ها یا مفاصل را درگیر می کند سر و کار دارید، اولین متخصصان مراقبت های بهداشتی که احتمالاً به ذهن می رسند جراحان ارتوپد یا پزشکان پزشکی ورزشی هستند. اینها پزشکانی هستند که ما اغلب زمانی که سیستم اسکلتی عضلانی است که نیاز به درمان دارد به آنها مراجعه می کنیم.

اما نوع دیگری از پزشک به نام فیزیاتر وجود دارد که به همان اندازه به مشکلات ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و مفاصل اختصاص دارد و ممکن است نقش مهمی در بهبودی شما پس از آسیب‌های ورزشی یا سایر مشکلات اسکلتی عضلانی داشته باشد.

پزشک متخصص طب فیزیکی چه کاری انجام می دهد؟

فیزیوتراپیست ها یا پزشکان توانبخشی، پزشکانی هستند که در طب فیزیکی غیر جراحی، به معنی درمان مشکلات اسکلتی- عضلانی، شامل عضلات، استخوان‌ها، مفاصل، تاندون‌ها، رباط‌ها و اعصاب، بدون استفاده از جراحی تخصص دارند. هدف نهایی آنها بازگرداندن عملکرد، تحرک و کیفیت زندگی شما است. آن‌ها آسیب‌ها و ناتوانی‌های فیزیکی را از طریق روش‌های مختلف، از نظارت بر داروها و برنامه‌های فیزیوتراپی گرفته تا آزمایش هدایت عصبی و الکترومیوگرافی، تشخیص و درمان می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند روش‌های کم تهاجمی را برای بازگرداندن تحرک و عملکرد انجام دهند، مانند تزریق‌های اپیدورال با هدایت فلوروسکوپی و تزریق‌های هدایت‌شونده اولتراسوند مفاصل، تاندون‌ها و رباط‌ها.

متخصصان طب فیزیکی بر روی درمان‌های کاملاً شخصی و جامع تمرکز می‌کنند، که فراتر از مراقبت‌هایی است که یک به یک به شما ارائه می‌دهند. در واقع، نقش یک فیزیوتراپست شامل هدایت کل تیم درمان و توانبخشی شما، از جمله فیزیوتراپیست، کاردرمانگر، و سایر پزشکان و متخصصان سلامت است.

یک متخصص طب فیزیکی چه شرایطی را درمان می کند؟

متخصصان طب فیزیکی طیف وسیعی از بیماری‌ها را درمان می‌کنند، از آسیب‌های ورزشی گرفته تا آسیب‌های نخاعی و بیمارانی که از سکته مغزی یا سوختگی‌های شدید رنج برده‌اند.

در مرکز فیزیاتری ما به طور خاص بر درمان غیرجراحی برای آسیب‌های ستون فقرات و ورزشی، همراه با سایر مشکلات اسکلتی عضلانی در طول زندگی بزرگسالان تمرکز دارد. برخی از شرایط و مناطقی که ما درمان می کنیم عبارتند از:

  • درد مفاصل حاد و مزمن
  • کمردرد حاد و مزمن
  • آسیب های دویدن و سایر آسیب های ورزشی
  • تاندونیت / تاندونوپاتی
  • <
ادامه مطلب...

متخصص درمان جراحی و غیر جراحی دیسک کمر و گردن

درمان یک ساختار پیچیده همچون انسان به دلیل پویایی ساختار بدن کار ساده‌ای نیست .کلینیک ستون فقرات 

نظرات و رضایتمندی مراجعین مرکز

بالا